Açık Alan Serinletme Sistemleri

KAFE, RESTAURANT, PLAJ, BAR AÇIK ALAN SERİNLETME UYGULAMALARI 

FANLI SİSTEMLER

Sıcak yaz aylarında,açık alanlarda işletmesi bulunan tesislerin ve açık mekanlarda çalışmak durumunda kalan insanların ortak derdi yüksek sıcaklıklardır. İnsan vücudu için en sağlıklı ve konforlu hava koşulları 23-25 derece ısı ve %45-65 civarında nem oranıdır. SİSLEME SİSTEMLERİMİZ  ortam ısısını 8 ile 15 derece arasında geriletmektedir ve bu durum tesislerine sistemimizi taktıran firma ve kişiler tarafından gözlenmektedir.

Unutulmaması gereken,bir tente yada güneşlik kullanmanın faydası,güneşin zararlı etkilerinden korunmaktır,ortam ısısı gölge olduğunda da sıcak olacak,diğer açık alanlara göre sadece birkaç derece düşük olacaktır.

Modern ve konforlu tesislerde iç mekanlarınız için nasıl klima cihazları kullanıyorsanız,dış mekanlar için de önerimiz SİSLEME SİSTEMLERİMİZDİR...

Sistemimizin çalıştığı mahallerde dışarıdan gelebilecek tozumanın da asgariye indiği ve uçan haşeratında uzak durduğu gözlenmiştir.

 

Sistemde kullanılacak suyun içine ilave olunacak parfümler ile de ortamın güzel kokması ve çevreden gelebilecek nahoş kokuların bastırılması sağlanır.

 

Sistemimiz,hatlı bir uyulama ile tüm açık mekanınızda dağıtıldığı gibi,fanlı bir modülün önüne konuşlandırılmış memeler aracılığı ile de serinletme sağlanabilir.

 

Gerek hareketli (mobil) fanlı modüllerimiz ve gerekse duvara monte tipte fanlı sistemlerimiz mevcuttur. İhtiyacınıza uygun çözümler için firmamız siz değerli müşterilerimize ücretsiz çözüm hizmeti vermektedir.

 

 


ALFA SERİNLETME SİSTEMLERİ AÇIK ALAN SERİNLETME UYGULAMALARI

 

Oteller, Restoranlar, Cafe, Bar ve Havuzlar, Mağazalar kısacası tüm açık alanlar Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri ile en sıcak günlerde bile keyifli, ferah ve serin mekanlara dönüşür.

 

Ayrıca, ışıklandırma sistemlerimizle yapılan projelerde, ortaya çok güzel ve göz alıcı görsel şölenler sunabilmekteyiz. Işık ve ses efektleri ile seyrine doyum olmayan tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

 

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kendini devamlı geliştiren, yenilikçi bakış açısına sahip, çalışma ekibimizle siz değerli müşterilerimize en iyi tasarımları sunmaktan gurur duymaktayız.

 

Amatörler  Ürün Satar, Profesyoneller Çözüm ve Sonrasında Hizmet

 

  

 

ALFA SERİNLETME SİSTEMLERİ ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARI

 

 

Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri, imalat sektörü, sanayi üretimi, hayvan yetiştiriciliği, çöp yapılandırması gibi sektörlerde oluşan yoğun kokularla baş etmek için başvurulabilecek en etkin ve basit yoldur.

 

 Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri su zerrecikleri, birçok alanda koku problemini ortadan kaldırabilecek en güvenli ve ekonomik çözümdür.

 

Atık su temizleme merkezleri, çöp öğütme merkezleri gibi mekanlardaki en güçlü kokulara karşı savaşmanın en pratik yolu olduğu gibi sanayi üretiminde de rafineri gibi tesislerde de rahatlıkla kullanılabilir.

 

Yüksek basınçlı su zerreciklerinin ortalama büyüklüğü 10 mikrondan az olduğundan düşük basınçlı diğer yöntemlere göre kokularla baş etmek için daha işlevseldir. Bu yolla suyun buharlaşması daha çabuk olacak ve ortamdaki koku daha çabuk nötralize edilecektir.

 

Toz bastırma sistemleri, 5-10 mikron büyüklüğünde atomize su zerreciklerini, toz problemi yaşanan ortamlara atomize halde dağıtarak, toz partiküllerinin etkisiz hale getirilmesini, ve kuruldukları ortamların daha temiz, güvenli ve yaşanabilir olmasını sağlar.

 

Endüstriyel klima grubuna giren tüm sistemlerde, enerji sarfiyatının azaltılması, sistem ömrü ve verimliliğinin arttırılması amacıyla kullanılır. Yazın yüksek sıcaklıklarda soğutma gruplarının verimleri gözle görülür oranda azalmaktadır. Bu yüzden enerji sarfiyatları büyük ölçüde artmaktadır. Çalışma aralığının üstündeki sıcaklıklarda ise cihazlar çalışmamaktadır. Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri ve ekipmanları, klima santrallerinde bulunan kondenser ünitelerine kurularak sisteme giren hava sıcaklığını büyük ölçüde düşürerek istenen verimin temin edilmesini sağlar.

  

Ayrıca açık alanda bulunan trafo ve jeneratör gibi, sıcağa karşı duyarlı sistemlerde serinletme amaçlı kullanılarak, sistem verimi arttırılır. Sıcaktan dolayı sistemde oluşacak zararlar önlenmiş olur.

 

 Ambalaj Sanayi, Tekstil Endüstrisi, Çırçır Fabrikaları, Tütün Fabrikaları, Şarap Mahzenleri, Kağıt Fabrikaları, Kereste Fabrikaları, Deri sanayi, Un Fabrikaları vb.

 

Taş, kum ve maden ocakları, Şantiyeler, inşaat alanları, Atık işletmeleri, Tehlikeli madde atık havuzları, Çöp transfer-depolama tesisleri, Geri dönüşüm tesisleri, atık kağıt toplama merkezleri, Depo alanları, Malzeme yükleme alanları ve ekipmanları vb.

 ALFA SERİNLETME SİSTEMLERİ SERA UYGULAMALARI

 

Seralardaki havanın nem ihtiyacı yetiştirilen bitki türüne, seranın sıcaklığına, ışıklandırılma yoğunluğuna ve özümleme hızına bağlı olarak değişir.

 

 Oransal nemin düşük olması, bitkinin büyüme ve gelişmini geriletmesi yanında yüksek nem oranı da sera örtüsünün iç yüzeyinde yoğunlaşmaya sebep olur. Yoğunlaşan nem ve düşük basınçlı nemlendirme; bitkiler üzerine su damlaması yapar ve bitkilerin hastalanmasına neden olur.

 

Alfa Serinletme sistemleri, yüksek basınçlı sisleme sistemi ile (70-100 Bar) enjektörlerden (Nozzle) pulverize edilen su zerrecikleri, 3-8 mikron arası büyüklüğünde olduğu için hızlı bir şekilde havanın ısısını alarak buharlaşır. Bu işlem sonucunda ortam ısısını düşürür ve bağıl nem oranının kontrollü bir şekilde yükselmesini sağlar. Elde edilen serin ve nemli hava bitki için gerekli olan en iyi şartların oluşmasında büyük rol oynar. Böylece bitkinin yetişmesi için daha uygun şartlar oluştuğundan, fire oranları azalmakta verimlilik artmaktadır.

 

İşimiz sadece ürün satmak değil, sizlere çözüm üretmektir. Rasgele yapılan bir sistem ürünlerde kayıplara ve verim düşüklüğüne neden olur.

 

Bu yüzden firmamız tasarlamış olduğu Otomasyon ve kontrol panoları ile, üretmiş olduğunuz ürüne göre seçenekler sunarak, Tam Otomatik Kontrollü bir sistemle, seranızın verimliliğini arttırıcı çözümler gerçekleştirir.

 

Öncelikle alanında uzman ekibimizle, seranız veya çiftliğiniz için istenilen sıcaklık ve nem oranı belirlenir. Sonrasında dış ortam sıcaklıklarına, mevsimsel şartlara, çiftliğin veya seranın bulunduğu coğrafi şartlara göre, Otomasyon ve Kontrol panolarımıza gerekli parametreler yüklenir. Böylece seranız veya çiftliğiniz için en uygun çözüm siz değerli müşterilerimize sunulur..

  

ALFA SERİNLETME SİSTEMLERİ BESİ YETİŞTİRİCİLİĞİ UYGULAMALARI

 

Kanatlı yetiştiriciliğinde nem ve sıcaklık istekleri kanatlı türlerine ve büyüklüklerine göre değişiklik göstermekte ve en iyi şartlar yerine getirilmediği takdirde büyük fireler verilerek verimlilik düşmektedir.

 

Alfa Yüksek Basınçlı Sisleme ve Serinletme sistemi ile (100 Bar) yaz sıcaklarında serinletme ve kış soğuklarında ısıtma yapılan alanlarda, yetiştiricilik yapılan alanın serinletme ve nem ihtiyacına göre ekonomik çözümler sunmaktadır.

 

Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri Açık ve Yarı açık alanlarda, hayvanların konforu için gerekli olan serinletmeyi en ekonomik ve stabilize bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Sığırlarda sıcaklık stresi süt verimini ve döl verimini kötü yönde etkiler, sıcağın özelliklede 22–27 ⁰C nin üzerine çıktığı durumlarda büyükbaş hayvanlara birçok zarar vermektedir.  Alfa Yüksek Basınçlı (100 bar) Sisleme ve Serinletme sistemleri ile yapılan fanlı ve hatlı Sisleme ve serinletme sistemleri hayvanlarınız için gerekli olan konfor sıcaklığını hayvanlarınızı ıslatmadan gerçekleştirir.

 

Suyun buharlaşması ile ortamdan alınan sıcak havanın hal değiştirmesi ile, bölgenin bağıl nemine ve yaş termometre sıcaklığına bağlı olarak, ortam sıcaklığını 22–28 ⁰C aralığında tutabilmektedir.

 

 Böylece sığırlardaki süt verimi ve döl verimi olumsuz etkilenmemektedir. Hayvan barınaklarına yerleştirilen fanlarla hem serinletme hem de içerdeki kötü kokuyu dışarı atmak mümkündür.

 

İşimiz sadece ürün satmak değil, sizlere çözüm üretmektir. Rasgele yapılan bir sistem çiftliklerde kayıplara ve sütte verim düşüklüğüne neden olur.

 

Bu yüzden firmamız tasarlamış olduğu Otomasyon ve kontrol panoları ile, üretmiş olduğunuz ürüne göre seçenekler sunarak, Tam Otomatik Kontrollü bir sistemle, çiftliğinizin verimliliğini arttırıcı çözümler gerçekleştirir.

 

Öncelikle alanında uzman ekibimizle, seranız veya çiftliğiniz için istenilen sıcaklık ve nem oranı belirlenir. Sonrasında dış ortam sıcaklıklarına, mevsimsel şartlara, çiftliğin veya seranın bulunduğu coğrafi şartlara göre, Otomasyon ve Kontrol panolarımıza gerekli parametreler yüklenir. Böylece seranız veya çiftliğiniz için en uygun çözüm siz değerli müşterilerimize sunulur..

 

Açık alışveriş alanları serinletme sistemleri, Market,süper market merkezi klima sistemi, Açık alan serinletme sistemleri, Nemlendirme sistemleri, Koku giderimi sistemleri
Hayvancılık serinletme sistemleri, Soğuk hava depoları nemlendirme sistemleri, Kondenser soğutma sistemleri, Ortam parfümlendirme sistemleri, Meyve ve sebze reyonları sisleme sistemleri, Balık reyonları sisleme sistemleri, Toz bastırma sistemleri, Dezenfekte sistemleri, Sera içi nemlendirme sistemleri, Mantar üretim tesislerinde nemlendirme sistemleri, Plaj ve bahçelerde serinletme sistemleri, Fanlı serinletme sistemleri, Mobil fan sistemleri, Tekstil ve boya nemlendirme sistemleri, İplik nemlendirme sistemleri, Üretim tesislerinde nemlendirme sistemleri, Matbaa ve kağıt sektöründe nemlendirme sistemleri, Toz bastırma, indirme sistemleri, Çöp döküm alanlarında koku giderimi sistemleri, Açık hava serinletme sistemleri, Açık alan serinletme sistemleri, Şarap mahzenleri nemlendirme sistemleri, Açık hava serinletme, nemlendirme sistemleri, Evaporatif soğutma sistemleri, Gıda koruma sistemleri, Kapalı alan soğutma, nemlendirme sistemleri, Sera ve çiçekçilik sisleme, nemlendirme sistemleri, Cami iç ve dış mekan serinletme sistemleri, Konser ve miting alanları serinletme sistemleri, Açık hava organizasyonları serinletme sistemleri, Fuar ve standcılıkta serinletme sistemleri, 3d sinema sisleme sistemleri, Buhar ile gösteri sistemleri, Soğuk buhar sistemleri, Açık hava soğutma sistemleri, Açık alan soğutma sistemleri, AVM açık mekan serinletme sistemleri, Hayvan ahırları ve haralarda serinletme, soğutma sistemleri, Endüstriyel nemlendirme sistemleri, Antreman sahalarının serinletme sistemleri, Halı saha serinletme sistemleri, Chiller ve VRF VRV soğutma sistemleri

 

 


Cool sensation systems work on the principles of Flash Evaporative Cooling. Ordinary tap water is double filtered, pressurized to 70 BAR/1000PSI and forced through nozzles to create an ultra fine 10-micron (about 1/10th of the size of a human hair) mist. The ultra fine mist evaporates upon contact with heat in the surrounding area, effectively removing unwanted heat and reducing ambient temperature by as much as 10 degrees Celsius (this depends on the conditions of the location i.e ground clearance, air circulation, heat and humidity.)
 

Applications include:

 

1) Outdoor cooling in Leisure areas (private terraces and patios, restaurants, golf driving ranges, theme parks, bus terminals, etc.)

 

2) Special effects for promotional or product launches

 

3) Industrial Humidification – Reduces the temperature of the factory and the level of dust generated by modern machinery.

 

4) Agricultural Humidification – controlling the humidity level & temperature in a green house is vital

 

5) Animal cooling - reduces heat stress which can lead to improved productivity

 

Purchase

 

Our full product range is available for sale. Let us know what you would like cooled (square metres, environment) and we can advise on the best solution for your needs. Contact us for a quotation.

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Hava Durumu
Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret149213